Newsy:

znalezionych: 1005 na 201 stronach
« poprzednia -   65  66  67  68  69  70  71  72  73   - następna »

9. rocznica śmierci Jana Pawła II.
Msza św. na Magurze Wątkowskiej

2 kwietnia o godz. 20.30 na Magurze Wątkowskiej przy obelisku upamiętniającym wędrówki ks. Karola Wojtyły obecnego świętego Jana Pawła II po Beskidzie Niskim, odprawiona została w IX rocznicę śmierci Msza św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Szczepanika z Rzeszowa. Mszę św. koncelebrował jeszcze ks. proboszcz z Desznicy Józef Obłój, ks. Adam Prącik – proboszcz z parafii Małastów oraz ks. Marek Mijal z Jasła. W godzinę śmierci Ojca Świętego tj. o godz.21.37 zakończono Mszę św. modlitwą w ciszy i błogosławieństwem.

W Najświętszej Ofierze udział wzięli m.in. członkowie Klubu Seniora 50 + z Ropicy Górnej, Małastowa i Bodaków, mieszkańcy okolicznych wiosek, delegacja Nadleśnictwa Gorlice, turyści z Gorlic, Jasła oraz z Nowego Żmigrodu na czele z Panem wójtem Krzysztofem Augustynem

Śpiewem Mszę św. ubogaciła schola z Ropicy Górnej w osobach: Diana Tokarz, Iwona Niżnik, Karolina Wdowik, Kacper Dudek pod kierunkiem Pani Beaty Śliwy i Barbary Szafraniec. O całość tej uroczystości zatroszczyła się Pani sołtys Ropicy Górnej Katarzyna Tokarz. Duchowo grupę Klubu ,,Seniora 50+” wspierał i prowadził ks. Kanonik Adam Prącik.

Wszyscy wierni zebrani podczas Mszy św. dziękowali Bogu za dar, jakim dla Kościoła był i jest Jan Paweł II.
Msza św. odbyła się z inicjatywy członków koła PTTK w Jaśle.

IX rocznica śmierci JP II

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

27 kwietnia 2014 w Watykanie, odbędzie się uroczystość religijna - Kanonizacja Błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II oraz Jan XXIII, zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego.

5 lipca 2013 wydano dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Cudem tym, jak poinformował ks. Federico Lombardi, jest zatwierdzone przez lekarzy i teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i niewytłumaczalne z punktu widzenia medycznego, uzdrowienie kobiety z Kostaryki, cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II, zaczęła do niego się modlić, po czym doznała nagłego uzdrowienia. Papież Franciszek poinformował, że razem z Janem Pawłem II, kanonizowany zostanie również bł. Jan XXIII.

Papież Franciszek, podczas konsystorza w dniu 30 września 2013, wyznaczył na dzień 27 kwietnia 2014 r. (tj. Niedziela Miłosierdzia Bożego) kanonizację dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Jan Paweł II zostanie kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji, zaś Jan XXIII pół wieku po śmierci i trzynaście lat po beatyfikacji. W przypadku Jana XXIII papież zdecydował o odstąpieniu od stwierdzenia cudu za wstawiennictwem błogosławionego.

Prefektura Domu Papieskiego ogłosiła, że na kanonizację nie będą potrzebne żadne wejściówki i będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, które znajdą miejsce na placu św. Piotra, placu Piusa XII oraz Via della Conciliazione.

Burmistrz Rzymu ogłosił że na uroczystość kanonizacji dwóch papieży ma przyjechać 100 światowych przywódców.

Będzie to pierwsza podwójna kanonizacja papieży w XXI wieku i zarazem pierwsza kanonizacja głowy Kościoła od czasu kanonizacji Piusa X w 1954 r.

31 marca 2014 rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi poinformował, że na tą uroczystość został zaproszony emerytowany papież Benedykt XVI.

W wydarzeniu tym weźmie udział wielu polskich polityków, w tym prezydent Bronisław Komorowski, byli prezydenci: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski; do Watykanu udaje się też delegacja Sejmu na czele z Ewą Kopacz.

Biskup Karol Wojtyła w Gorlicach- 7-8.03.1970r. Nawiedzenie Matki Boskiej.

Watykan - pogrzeb papieża Jana Pawła II: ekskluzywne zdjęcie zrobione z helikopteru przez jednostkę włoskiej policji - picture Massimo Sestini.

OCHRONNE SZCZEPIENIE LISÓW

Na terenie województwa małopolskiego od 25 kwietnia do 9 maja 2014 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę. Przynęty zostaną zrzucone z samolotów oraz wyłożone ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

W czasie wykonywania szczepień i 14 dni po zaleca się:

- nie wchodzić na teren lasu,

- zachować ostrożność w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych oraz w wąwozach i jarach,

- nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. UWAGA: przynęty dotykane przez człowieka są omijane przez lisy!

- kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji,

- nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w bezpiecznym kagańcu.

SZCZEPIONKA NIE JEST SZKODLIWA DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH ORAZ INNYCH ZWIERZĄT WOLNO ŻYJĄCYCH.

Wszelkich informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udzielają wojewódzki oraz powiatowe inspektoraty weterynarii.

Żródło: Mał. Urząd Woj. w Krakowie

WIELKANOC 2014

Siły i mądrości płynącej z Tajemnicy Zmartwychwstania Pana
Niech wielkanocna radość i nadzieja przysłonią nam troski codziennego życia
A pokój i dobro zagoszczą w naszych sercach
Niech zwycięstwo zmartwychwstałego Pana
Staje się naszym zwycięstwem,
A nadzieja wieczności naszą codziennością.
Wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych

Życzy administrator portalu sekowa.info

Alexander Gucwa

Ksiegarnia ,,MIESZKO" zaprasza na spotkanie z autorem Wojciechem Widłakiem