,,LEŚNA DROGA KRZYŻOWA" w Dominikowicach

Dzisiaj z Rodziną byłem uczestnikiem prywatnej pielgrzymki po Leśnej Drodze Krzyżowej w Dominikowicach pod Łysulą na granicy z Męciną Małą. To tu w sobotę 24 października 2015 r. o godz.14.00 odbyło się poświecenie stacji Drogi Krzyżowej, wykonanej przez ludowego artystę Jerzego Dudę i ustawione w drodze na Łysulę w Dominikowicach koło Gorlic.

Pomysł budowy drogi krzyżowej zrodził się w głowie ludowego rzeźbiarza jeszcze w 2005 r. kiedy to w lesie wiejskim zostało przez złodzieja ścięte drzewo i nie zdążył go zabrać. Pan Jerzy Duda z tego drzewa wykonał krzyż i wymienił stary zniszczony na przysiółku Pustki. Ponieważ drzewa dużo jeszcze zostało postanowił wykonać stacje drogi krzyżowej. Pan Jerzy rzeźbił a w tym czasie załatwiano wszelkie sprawy związane z terenem i prace przygotowawcze pod budowę ,,Leśnej Drogi Krzyżowej". Po 10 latach udało się, ks. Roman Gierek MS proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kobylance dokonał poświęcenia przy udziale parafian i nie tylko.

Ponieważ droga Krzyżowa robi wrażenie na każdym przybyłym tu pielgrzymie, chciałem złożyć wyrazy wdzięczności, szacunku i podziękowania dla pomysłodawcy Pana Jerzego Dudy. Dziękuję Panu Wiesławowi Szymczykowi, sołtysowi z Dominikowic, OSP z Dominikowic i dla wielu ludzi dobrej woli za prace przy tym dziele.

,,LEŚNA DROGA KRZYŻOWA" w Dominikowicach

Wróć do newsów