W Regietowie Wakacyjne Spotkanie z Operą ”O SOLE MIO”

Lipiec w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie kojarzy się tylko z jednym - ze spotkaniem z operą. Opera w stadninie koni w Regietowie stała się jednym z najważniejszych punktów każdych wakacji. I tak było wczoraj, 6 lipca 2024 r. o godz. 21.00, odbyła się Wielka Gala Operowo-Operetkowa w stylu włoskim„O Sole Mio”. Artyści wykonali wiele pięknych utworów z różnych oper i operetek.
Przy licznie zgromadzonej publiczności wystąpili soliści z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej oraz tancerze z Polskiego Baletu Narodowego. Galę prowadziła Anna Barańska – Wróblewska, wystąpiła Orkiestra Romantica oraz tenor Tomasz Kuk pochodzący z Gorlic.

Podczas koncertu pojawiły się elementy baletu, artyści zostali dowiezieni na scenę bryczkami w towarzystwie koni huculskich. To już czternaste spotkanie z operą i operetką , która przyciąga z roku na rok coraz to więcej osób. Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie że tego typu widowiska na terenie Beskidu Niskiego nie odbywają się często. W te lipcowe dni do Regietowa przyjeżdża liczna widownia, aby podziwiać artystów scen operowych z kraju i za granicy. Organizatorom dopisała piękna pogoda, było to o tyle ważne, że przecież zarówno scena jak i miejsca dla widowni ustawione są pod gołym niebem w późnych godzinach wieczornych, co dodaje niepowtarzalnego klimatu.

Zostaliśmy docenieni przez oceniających wnioski i otrzymaliśmy 60 tysięcy złotych dofinansowania - mówi Czesława Siuta, prezes Stowarzyszenia Hucuł przy Stadninie Koni Huculskich. - Tegoroczne spotkanie z operą zaplanowaliśmy nie jako spektakl, ale w lżejszej formie koncertu - opowiada.
Na zakończenie koncertu pani Czesława podziękowała artystom a Janusz Michalak nowy dyrektor Stadniny Koni Huculskich w Regietowie wręczył bukiet kwiatów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów