Dzień Kobiet w GOK w Sękowej z udziałem Marzeny Kipiel - Sztuka

W niedzielę 5 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej, odbył się tradycyjny Gminny Dzień Kobiet i Mężczyzn, który w tym roku należał do wyjątkowych. Wszystko za sprawą Marzeny Kipiel – Sztuka, polskiej aktorki, której popularność przyniosła rola Halinki Kiepskiej w serialu Świat według Kiepskich.
Pani Marzena miała świetny kontakt z publicznością, która dosłownie się w niej zakochała. Było kameralnie, wesoło i jak powiedziała sama artystka: rodzinnie. Opowiadała o pracy w serialu, kolegach aktorach, młodości. Pewnie niewielu spośród gości nie wiedziało, że artystka jest absolwentką technikum budowlanego. Z humorem opowiedziała, jak przyszło jej się zmierzyć z murowaniem ścianki i egzaminami praktycznymi i techniczną maturą.

Jak pisze Pani Halina Gajda był też lokalny akcent. Nie sękowski, a bobowski. Trzeba bowiem wiedzieć, że pani Marzena ma w pewnym sensie korzenie w Gorlickiem. W Brzanie mieszkali bowiem jej dziadkowie. Gdy padło pytanie: czy jest ktoś z Bobowej, do odpowiedzi natychmiast zgłosił się Aleksander Gucwa, dzisiaj sękowianin, ale z rodzinnymi korzeniami właśnie z Bobowej.

Oprócz udzielonego wywiadu przeprowadzonego przez prowadzącego - Marka Czarnotę, pani Marzena wykonała swoje autorskie utwory. Aktorka zaśpiewała kilka piosenek, a muzycznie towarzyszył jej zespółLoma z Mirosławem Bogoniem. Panowie błyskawicznie zyskali sobie jej serdeczność. Co więcej, kilkakrotnie podkreślała ich muzyczny profesjonalizm. Występy zostały przyjęte gromkimi brawami.

Ten niezwykły wieczór dedykowany był paniom z okazji zbliżającego się ich święta, ale też panom – wszak i oni mają swoje miejsce w kalendarzu.
Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Moroń, Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, lokalne media i mieszkańcy Gminy Sękowa. Zebrani mogli się delektować słodkimi torcikami truskawkowymi przygotowanymi specjalnie na tę okazję, a każda z pań została obdarowana tulipanem, które osobiście wręczali obecni na uroczystości panowie.

PS

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto ustanowione w 1910 r. dla upamiętnienia strajku 15 tys. kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 r. domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych. W wyniku pożaru zginęło wówczas 129 kobiet.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów