Daria Szkurat z Bartnego z dwoma medalami na Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie biegowym.

W Zakopanem rozdano pierwsze w sezonie zimowym 2022/2023 medale Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. W pierwszym dniu na starcie stanęło 49 zawodniczek, które rywalizowały w biegu na dystansie 5 km techniką klasyczną. Zwyciężyła Weronika Kaleta z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany a wicemistrzynią Polski została Daria Szkurat z Bartnego, gmina Sękowa, pow. Gorlice, która obecnie reprezentuje klub KS Chochołów, trenująca pod okiem trenera Edwarda Budnego. Daria tym samym zdobyła pierwszy w karierze medal w Mistrzostwach Polski Seniorek.
Na pewno trudno było wywalczyć ten medal, ale naprawdę bardzo dobrze biegło mi się dzisiaj i rywalizowało z dziewczynami. Trasa była bardzo wymagająca, ale mieliśmy świetne warunki. Trasa i tory były bardzo dobrze przygotowane i po prostu fajnie się biegło w takich warunkach – podkreśliła Daria Szkurat.
Końcówka biegu była już dla mnie ciężka, bo bardzo mocno rozpoczęłam drugie koło i trudno było utrzymać tempo do końca, ale myślę, że mogę być z siebie zadowolona – dodała.

WYNIKI KOBIET - 5 km CT

1. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany - czas 14:09,8 min
2. Daria Szkurat - KS Chochołów - strata 20,6 sekundy
3. Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa Osieczany - strata 47,9 sekundy

Bieg ukończyło 48 zawodniczek.

W drugim dniu zawodniczki rywalizowały w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną (łyżwa), Daria Szkurat nie dała rywalkom żadnych szans i pewnie triumfowała, w ten sposób zapisała się w historii polskich biegów narciarskich. 18 letnia Daria po raz pierwszy w karierze zdobyła dwa medale w Mistrzostwach Polski Seniorów.

WYNIKI KOBIET 10km FT:

1. Daria Szkurat - KS Chochołów - czas 26:46,9 min
2. Karolina Kaleta - LKS Markam Osieczany - strata 1:02,7 minuty
3. Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - strata 1:06,9 minuty

Bieg ukończyło 47 zawodniczek

PS

Z kronikarskiego obowiązku odnotuję że Daria Szkurat pochodząca z miejscowości Bartne, gmina Sękowa, pow. Gorlice, uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Sękowej, była zawodniczką UKS ,,Maraton” startowała w licznych zawodach lekkoatletycznych, brała udział w letnich obozach sportowych w Pucku, trenująca pod okiem trenera Aleksandra Gucwy, długoletniego nauczyciela w-f w SP w Sękowej.

Daria życzę Ci kolejnych sukcesów! Rozwijaj się i osiągaj zamierzone cele. Stawiaj sobie coraz wyżej poprzeczkę! POZDRAWIAM