Rozdano Mosty Starosty 2020

W piątek 14 lutego 2020 r. w Galerii Sztuki Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyła się XX już gala wręczenia nagród dla zasłużonych ludzi kultury i sztuki - Mosty Starosty oraz dziesiąta edycja nagrody „Przęsło” dla ludzi młodych, zdolnych, twórczych i zaangażowanych w tworzenie i ochronę dóbr kultury.
Prowadzący galę Daniel Markowicz ze Starostwa Powiatowego, powitał wszystkich zaproszonych gości po czym odbyła się projekcja filmów prezentujących sylwetki osób.

Następnie Starosta Maria Gubała a zarazem przewodnicząca Kapituły wręczała nagrody.
Statuetkę ,,Most” za wybitne osiągnięcia w promowaniu historii i kultury polskiej otrzymał prof. Stanisław Tabisz – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - jest jednym z wybitnych polskich malarzy i grafików, związany z Radą Muzeum przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.
Statuetka „Przęsło” trafiła do Michała Ziółkowskiego, ten zaledwie 28-letni kompozytor, instrumentalista i aranżer ma na swoim koncie wiele prestiżowych muzycznych nagród.

W dalszym ciągu Starosta Maria Gubała wręczyła pięć równorzędnych wyróżnień. Otrzymali je:

- Urszula Karasińska– bibliotekarka, związana od lat z Miejską Biblioteką Publiczną w Gorlicach
- Łemkowski Zespół Dziecięco – Młodzieżowy ,,Łemkowski Pierścionek” z Gładyszowa
- Jan Marhulik – pedagog z Bardejowa (Słowacja) dyr. MCK, organizator cyklicznych imprez m.in. ,,Jak bardzo jesteśmy do siebie podobni Bardejov – Gorlice”
- Józefa Myśliwiec– mieszkanka Bobowej ur. w 1926 r. Całe życie wyrabiała koronki klockowe Z czasem odkryła w sobie kolejną pasję – zamiłowanie do poezji. Napisała dziesiątki wierszy poświęconych ważnym wydarzeniom historycznym, kościelnym, i kulturalnym.
- Barbara Rudzińska – uprawia malarstwo sztalugowe, malując obrazy olejne i akrylowe a także akwarele, grafika i malarstwo na szkle.

Po rozdaniu nagród odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu nagrodzonego Michała Ziółkowskiego.
Licznie przybyła na galę publiczność z radością przyjęła decyzje Kapituły i brawami nagradzała laureatów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów