XII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach.

20 października 2018 r. obył się XII Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego w Lipinkach. Przy pięknej dla biegaczy pogodzie, bezwietrznie i około 15 stopni, wystartowało 203 zawodników z województwa Małopolskiego i Podkarpackiego oraz ze Słowacji.
Biegiem memoriałowym organizatorzy i zawodnicy uczcili pamięć o zmarłym w 2004 roku trenerze lekkiej atletyki, nauczycielu wychowania fizycznego, działaczu sportowym Kazimierzu Świerzowskim.

Zawody rozpoczęły się nieco wcześniej od biegów najmłodszych, biegami przełajowymi w parku.
Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, start o godz. 11.30 w centrum Lipinek. Zawodnicy wystartowali do biegu głównego na 5km kobiet i juniorów oraz na 10km mężczyzn.
Udział wzięli zawodnicy z Krosna, Tarnowa, Kolbuszowej, Ustrzyk Dolnych, Trzcinicy, Rytra, Nowego Sącza, Gorlic. Po otwarciu zawodów nastąpiło podziękowanie Pani dyr. szkoły Bożenie Bubniak - Sroka. Wiceprezes PZLA Grzegorz Sobczyk podziękował za lata pracy jako Prezes ULKS Lipinki, podkreślił że działalność klubu jest zauważalna na terenie całego kraju.
Przedstawiciele ULKS Lipinki, główni organizatorzy zawodów, Anna Wojna i Tomasz Świerzowski również podziękowali za lata współpracy w szkole i w klubie.

Po raz pierwszy Bieg w Lipinkach wygrał mieszkaniec Gminy Lipinki - Tomasz Pociecha.

Dla wszystkich uczestników biegu, organizator zabezpieczył piękne okolicznościowe medale, nawiązujące do rocznicy 100-lecia odzyskana przez Polskę Niepodległości, puchary, statuetki oraz nagrody finansowe i rzeczowe.
W biegu były prowadzone różne klasyfikacje: kategorie wiekowe, kategoria służb mundurowych, druhów OSP, kategoria małżeńska, kategoria zawodników z Gminy Lipinki.
Po biegu w świetlicy wiejskiej dla wszystkich uczestników zawodów czekał gorący posiłek.

KOMUNIKAT - kliknij

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów