W JAWORKACH DOBIEGŁ KOŃCA IV MIĘDZYNARODOWY ZLOT DACII DRUM BUN 2015 !

W dniach od 03 – 06 września 2015 r. Kraków oraz Jaworki w Pieninach gościli uczestników IV Międzynarodowego Zlotu Samochodów Dacia 1100 – 1410 Drum Bun. Było to wydarzenie szczególne, a celem organizatorów Michała i Stefci było pokazanie uczestnikom Krakowa – Miasta Królów Polski, Wieliczki oraz najpiękniejszych zakątków Pienińskiego Parku Narodowego.
3 września po przejechaniu bezawaryjnym ponad 500 km w godzinach popołudniowych do Krakowa dotarła 10 samochodami Dacia, 30 osobowa grupa uczestników IV Zlotu. Do sympatycznej grupy w podobnej ilości dołączyła grupa polskich miłośników i sympatyków tego ukochanego samochodu. Przewodnik Michał oprowadził uczestników po Krakowie a wieczorem zaprosił na imprezę powitalną i kolacje do Kornet Klub Drum Bun.
Na drugi dzień po śniadaniu wyjechaliśmy do Wieliczki, tu odbyła się parada na Rynku Górnym, w Magistracie przy ,,małej czarnej” spotkaliśmy się z Burmistrzem Wieliczki.
Następnie zwiedzano kopalnie soli i z powrotem wróciliśmy na lunch do Magistratu.
Po obiedzie wyruszamy wielką kawalkadą ponad 20 samochodów w stronę Jaworek, zakwaterowanie nastąpiło w godzinach wieczornych w pensjonacie ,,Koliba”
O godz. 21.00 w legendarnej już Muzycznej Owczarni w Jaworkach, odbył się Koncert Galowy, w którym wystąpił George Negrea - kompozytor i wokalista specjalizujący się w rumuńskiej muzyce folkowej oraz Raluca Dumitru - młodziutka wokalistka rumuńska (14 lat), laureatka Festiwalu Muzyki Ulicznej Satu Mare 2015.
Zaśpiewała także z zespołem Workaholic standardy bluesowe i rockowe. Zespół Workaholic wystąpił w składzie:
Jan Purchla – wokal, gitara, Leszek Mierzwa – gitara, Piotr Kosieradzki – skrzypce, Tomasz Pachciarek – piano, Grzegorz Piećko– gitara basowa, Bart Kuraś – bębny, perkusja.

Koncert wszystkim się bardzo podobał, bo blues, swing, rock… a może jazz?(nie znam się zbyt dobrze na muzyce) były piosenkami i muzyką z oryginalnymi tekstami, które tworzą niepowtarzalną, przemyślaną wartość, pozostawiając miejsce na spontaniczne, radosne granie. Czas wszystkim zleciał szybko, przy wspólnej zabawie w ,,owczarni”, już do późnych godzin nocnych.

W trzecim dniu po śniadaniu wyjechaliśmy autokarem do Sromowców Wyżnych, aby uczestniczyć w największej atrakcji Pienin, czyli spływ przełomem Dunajca na flisackiej tratwie. Płynąc prawie 3 godziny podziwialiśmy dziką, niezmienioną przyrodę, a zarazem najciekawszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas tego długiego ..rejsu” wykonałem sporo pięknych pamiątkowych zdjęć a do tego przyczyniła się super pogoda ! Wracamy autokarem do Jaworerk i po sutym obiedzie wyruszamy na spacer szlakiem – Wąwóz Homola, docieramy pod wieczór do ,,Koliby”. Wieczorek pożegnalny przy grillu i tancach.

Ostatni czwarty dzień 6 września – po śniadaniu nastąpiło podsumowanie Zlotu, rozdanie nagród i dyplomów dla uczestników. Wyjazd do Szczawnicy na paradę pojazdów i przejazd konwojem do granicy w Niedzicy i tu nastąpiło oficjalne pożegnanie Gości z Rumunii a wieczorem w Krakowie after part w Kornecie! :)

Wszystkim uczestnikom w swoim imieniu dziękuję za udział w IV MZD 2015 a organizatorom w osobach:Michał Sowa, Monika Stefańczyk, składam wyrazy szacunku, uznania i podziękowania za wkład pracy w organizację tej wspaniałej imprezy.
Wszystkim na nadchodzące miesiące, życzę wysokich lotów!! Brum Bun!!

Alexander (nie mylić z Alexandrionem) Gucwa

FOTO: ALEXANDER GUCWA - IV Międzynarodowy Zlot Samochodów Dacia 1100 – 1410 Drum Bun 2015.

FOTO: KAROLINA DYLĄG - IV Międzynarodowy Zlot Samochodów Dacia 1100 – 1410 Drum Bun 2015.

ZOBACZ FILM - kliknij

ZOBACZ FILM - kliknij

Wróć do newsów