Cmentarz wojenny nr 209 – Głów

Cmentarz wojenny nr 209 – Głów jest austriackim cmentarzem wojenny z okresu I wojny światowej, położony jest w centrum miejscowości Głów w małopolskiej gminie Radłów, w powiecie tarnowskim. Położony jest przy wale przeciwpowodziowym na lewym brzegu Dunajca.
Nekropolia zajmuje powierzchnię ok. 6 arów i położona jest bezpośrednio przy wale przeciwpowodziowym na Dunajcu, około 60 metrów od głównej drogi przebiegającej przez wioskę. Wybudowano ją na planie pięciokąta według projektu Roberta Motki. Ogrodzenie stanowią betonowe słupy z nakrywą, połączone żywopłotem. Znajdujące się od strony południowej wejście zamykane jest dwuskrzydłowymi, metalowymi wrotami, zwieńczonymi krzyżem łacińskim. Po obu stronach wejścia znajdują się krótkie odcinki muru z betonową nakrywą.

Pomnik centralny ma kształt ściętej piramidy na której szczycie umieszczono betonowy krzyż. Pierwotnie był to krzyż drewniany. Na frontowej ścianie postumentu umieszczona jest tablica z wyrytym krzyżem maltańskim oraz napisem:

1914-1915 + GETREU IN NOT- SELIG IM TOD

W tłumaczeniu na język polski:

Wierni w potrzebie – błogosławieni w śmierci.

Po obydwu stronach pomnika, w trzech rzędach znajdują się indywidualne groby żołnierzy, oznaczone betonowymi stelami z umieszczonymi na nich metalowymi krzyżami „austriackimi” „niemieckimi” i „rosyjskimi”. Podczas któregoś z remontów przymocowano oderwane krzyże nie zwracając uwagi na narodowość pochowanego żołnierza i tak zdarzyło się, że na kamieniu nagrobnym nieznanego rosyjskiego żołnierza przymocowano krzyż wzoru niemieckiego. Zachowała się większość tabliczek imiennych.

Na cmentarzu pochowano 27 żołnierzy austro-węgierskich, 16 żołnierzy niemieckich oraz 14 żołnierzy rosyjskich. 35 żołnierzy znanych jest z nazwiska. Spoczywają w jednej mogile zbiorowej i 55 grobach pojedynczych. Polegli w latach 1914-15.