Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.:
Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
Zapraszamy serdecznie!
Bilety 60 zł: Gorlickie Centrum Kultury, tel. 18 35 35 695, grupy tel. 504 091 909
bilety online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl,
oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn,
Szczegóły na plakacie replica uhren deutschland kaufen
XII Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2017 w Gminie Sękowa
W poniedziałek 22 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie, odbyło się tradycyjne XII Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącą Rady Gminy Sękowa Marię Wyżkiewicz, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2018 w Gminie Sękowa. Dyr. GOK w Sękowej Iwona Tumidajewicz, wystąpiła w roli konferansjera przywitała zaproszonych gości i przedstawiła program spotkania.
W uroczystości wzięli udział: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, inspektor Krzysztof Tybor, radni, sołtysi, księża, nauczyciele, dyrektorzy szkół, prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz bardzo liczna rzesza mieszkańców gminy.
W nastrój tego spotkania wprowadziła GRUPA ŚPIEWACZA RAZEM – SZLAKIEM KOLBERGA pod dyrekcją Mirosława Bogonia
Po tym wystąpieniu Pani wójt gminy Sękowa Malgorzata Małuch przywitała wszystkich zebranych a następnie głos zabrali zaproszeni goście, wyrazili oni swoje uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyli samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa. Następnie pani wójt wręczyła szklane grawertony klockor replika osobom, instytucjom i organizacjom działające na rzecz Gminy Sękowa i zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej na tą okazję a ukazującą ubiegłoroczne osiągnięcia w gminie Sękowa. Z prezentacji mogliśmy dowiedzieć się między innymi o tym, że w roku 2017 – wykonano wiele prac na terenie naszej gminy. W swoim wystąpieniu Pani Wójt podsumowała dokonania i plany w działalności inwestycyjnej gminy, sukcesy działalności oświatowej, plany komunikacji i dowozów dzieci oraz mieszkańców, działalności kulturalnej i świetlicowej, działalności sportowej, działalności organizacji pozarządowych, służby zdrowia.
W dalszym wystąpieniu zaznaczyła że wiodącym zagadnieniem będzie Program Rewitalizacji Gminy Sękowa, zachęciła mieszkańców a także przedsiębiorców do składania swoich propozycji, które będą wpływać na rewitalizację społeczną gminy Sękowa.
Na zakończenie ponad trzy godzinnego spotkania noworocznego wystąpił zespół RETRO CAFE z Gorlic, który wykonał kilka piosenek polskich mistrzów lat 20-tych. Takie przeboje jak ,,Już nie zapomnisz mnie”, ,,Ta ostatnia niedziela” czy ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą” były najlepsza rekomendacją by posłuchać RETRO CAFE na żywo. Zespół wystąpił w składzie: Natalia Górka, Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Tomasz Boniśniak – lider zespołu.
Przy symbolicznej lampce szampana życzenia przybyłym gościom złożyła wójt gminy Małgorzta Maluch i przew. Rady Gminy Maria Wyżkiewicz.
Gospodarze przygotowali poczęstunek, pięknie udekorowali stoły i salę.
W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnym kolędowaniu, rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata.
Od autora:
Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.
W środę, 17 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w budynku Oddziału PTTK w Gorlicach przy ulicy Piłsudskiego 6, w 73 rocznicę wyzwolenia Gorlic spod niemieckiej okupacji, odbyło się spotkanie pt: Drogi do Niepodległości. Spotkanie otworzył Prezes Zarządu Oddziału Jerzy Mrozek, przywitał wszystkich gości i przedstawił porządek spotkania. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Jerzy Nalepka oraz mieszkańcy powiatu gorlickiego, którzy bardzo licznie przybyli.
Następnie przystąpiono do omawiania poszczególnych tematów, związanych tematycznie z historią Polski na przestrzeni wieków. Pierwszym prelegentem był Andrzej Piecuch, główny organizator tego spotkania, tematem jego wystąpienia było ,,Papieże a państwo polskie”, następnie Katarzyna Liana przedstawiła tematykę Powstania Listopadowego, Wiosny Ludów i Powstania Styczniowego, uwzględniając udział mieszkańców powiatu w tych zrywach narodowościowych. Paweł Burekowski opowiedział o Polakach walczących w armii austro-węgierskiej na przykładzie 32. Pułku Piechoty Landwery. Mirosław Załęski zapoznał zebranych z walkami w Dolomitach (Włochy) w okresie Wielkiej Wojny i cmentarzami wojskowymi na których spoczywają Polacy.
Ostatnim (piątym) prelegentem był Aleksander Gucwa, pasjonat lotnictwa polskiego na zachodzie. Przedstawił szlak bojowy żołnierzy – lotników od wybuchu II wojny światowej do sierpnia 1944 r. tj. do zestrzelenia dwóch bombowców z 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia w Olszynach i w Banicy koło Krzywej. Wszystkim prelekcjom towarzyszył pokaz multimedialny zawierający m.in. zdjęcia i dokumenty dotyczące omawianych wydarzeń.
Przedstawione przez wszystkich prelegentów zrywy Polaków, walki i bitwy, klęski i zwycięstwa, przyczyniły się do tego, że Polska jest dziś suwerennym państwem.
Po ponad dwu i pół godzinnym spotkaniu, organizator zaprosił wszystkich na kawę i pyszny pączek.
Kolędnicy Misyjni to Ogólnopolskie Dzieło związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. Jest to przedsięwzięcie polegające na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z konkretnych krajów misyjnych – w tym roku są to Syria i Liban.
6 stycznia 2018 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w święto Trzech Króli, w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Siarach pod opieką pani Anny Niżnik i pana Tomasza Bernasińskiego rozpoczęli swoją akcję Kolędnicy Misyjni. W godzinach popołudniowych 15 osobowa grupa dzieci odswiętnie przebrana odwiedziła nasz dom, kolędowali, składali życzenia i kwestowali na rzecz potrzebujących rówieśników. Zebrane w tym roku ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Trudna sytuacja swoich rówieśników w tych krajach, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych, po raz kolejny podejmą modlitwę o pokój w świecie. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, przyzwyczajają się do trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności, pozostawili w domu pamiątkę kolędowania.
Koncert kolęd Olgi Szomańskiej w Sękowej.
W niedziele, 14 stycznia 2018 roku, o godz. 11.30 w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej, odbył się koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej. W koncercie "Kolędowa" usłyszeliśmy przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszeliśmy również utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych) a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".
Olga Szomańska urzekła licznie zgromadzoną sękowską i siarską publiczność przede wszystkim swoją otwartością, pięknym, mocnym głosem, z jej gardła wydobywało się ciepło, emocje a także świetny kontakt z publicznością, która zauroczyła bogatym repertuarem, w którym na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie zgromadzili się w kościele, aktywnie i z radością włączyli się we wspólne kolędowanie i nawiązali kontakt z artystką, dzięki czemu nie był to tylko zwyczajny koncert, lecz spotkanie ludzi, którzy chcą wspólnie uwielbiać Nowonarodzonego Boga.
Olga Szomańska na zakończenie złożyła wszystkim życzenia na Nowy Rok: – Przede wszystkim życzę wam dużo miłości, szczęścia i takiego spokoju przez cały rok, żeby nic w naszym życiu się nie działo złego i nie dawało nam powodów do zmartwień. Żyjmy sobie w miłości, w cieple i wzajemnym szacunku, gdyż to jest chyba najważniejsze – zwróciła się do zebranych artystka.
Dla mnie refleksja jest jedna: oby więcej takich koncertów!
Olga Szomańska - aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny oraz jako fryzjerka Paulette w musicalu „Legalna blondynka”. W kwietniu 2014 roku dołączyła do obsady serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki.